close
رزرو آنلاین هتل
18 مکان خلاقانه برای اقامت موقت در دوچرخه سواری توریستی
loading...

ایرانگردی و ایرانشناسی،دوچرخه سواری،طبیعت گردی،مطالب خواندنی و.......

 وقتی تنها گزینه های موجود جهت اقامت در شهر، مسافرخانه های کثیف و برپا کردن چادر (کمپینگ وحشی) باشد، چاره کار برای یک دوچرخه سوار خسته چیست!؟ راهنمایی بخواهید، این کمترین کاری ست که می توانیم برای شما انجام دهیم. آن را با ولگردی اشتباه نگیرید، همان گونه که ویلی ویر اشاره دارد: "این، جا انداختن لطف و مهربانی ست." در این جا مکان هایی امن و رایگان را برای اقامت و استراحت شبانه شما نام می بریم: کلیسا ها: سر زدن به کلیسا در هر شهر کوچکی در نهایت می تواند منجر به یافتن شخصی که…

سایت رسمی گروه انسانهای سبز
کانال رسمی گروه انسانهای سبز

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
انواع مکمل های بدنسازی چه فواید و عوارضی دارند 0 13 mahshid
هواپیماهای رنگارنگ 0 16 zahrabb
هواپیما؛ پرنده آهنی غول پیکر 0 12 zahrabb
حوادث وحشتناک در تاریخ مسافرت های هوایی 0 13 zahrabb
این کارها را قبل از مهاجرت به هر کشوری انجام دهید 0 15 zahrabb
حقیقت هایی درباره هواپیما و سفر هوایی 0 14 zahrabb
پل گاومیشان ایلام 0 58 narenjestanaras
جوانب مثبت و منفی برای سفر در هر چهار فصل به کانادا - قسمت اول 0 43 zahrabb
55 موردی که باید درباره کانادا بدانید 0 34 zahrabb
آنچه که شما باید قبل از پرواز با یک کودک بدانید - قسمت اول 0 36 zahrabb
پرواز Code Share 0 45 zahrabb
ساده ترین راه اینه که کمربند خودتون رو ببندید - قسمت دوم 0 41 zahrabb
ساده ترین راه اینه که کمربند خودتون رو ببندید - قسمت اول 0 53 zahrabb
Tree-niner-fife؛ زبان جهانی خلبانان 0 46 zahrabb
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت پنجم 0 39 zahrabb
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت چهارم 0 44 zahrabb
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت سوم 0 41 zahrabb
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت دوم 0 41 zahrabb
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت اول 0 39 zahrabb
دلیل واقعی اینکه چرا اکثر صندلی های هواپیما آبی هستند - قسمت سوم 0 37 zahrabb
دلیل واقعی اینکه چرا اکثر صندلی های هواپیما آبی هستند -قسمت دوم 0 42 zahrabb
دلیل واقعی اینکه چرا اکثر صندلی های هواپیما آبی هستند - قسمت دوم 0 43 zahrabb
دلیل واقعی اینکه چرا اکثر صندلی های هواپیما آبی هستند - قسمت اول 0 47 zahrabb
چک چارتر لحظه آخری بلیط خارجی و پرواز خارجی در یک دقیقه 0 45 zahrabb
نارین قلعه میبد یزد 0 64 mahno0osh
عجایب طبیعی اندونزی که حتما باید ببینید - قسمت دوم 0 100 aydaaa
من به شما 10 دلیل عالی می دهم که باید برزیل را ببینید 0 86 aydaaa
17 تفریح رایگان در سیدنی - قسمت دوم 0 92 aydaaa
ساحل های گرم و آفتابی اسپانیا را بشناسید - قسمت دوم 0 109 aydaaa
ساحل های گرم و آفتابی اسپانیا را بشناسید - قسمت اول 0 94 aydaaa


 

وقتی تنها گزینه های موجود جهت اقامت در شهر، مسافرخانه های کثیف و برپا کردن چادر (کمپینگ وحشی) باشد، چاره کار برای یک دوچرخه سوار خسته چیست!؟ راهنمایی بخواهید، این کمترین کاری ست که می توانیم برای شما انجام دهیم. آن را با ولگردی اشتباه نگیرید، همان گونه که ویلی ویر اشاره دارد: "این، جا انداختن لطف و مهربانی ست." 


در این جا مکان هایی امن و رایگان را برای اقامت و استراحت شبانه شما نام می بریم:


 

کلیسا ها: سر زدن به کلیسا در هر شهر کوچکی در نهایت می تواند منجر به یافتن شخصی که مکان امنی برای اقامت شبانه در اختیار تان قرار دهد گردد. می توانید در کنار کلیسا کمپ خود را دایر کنید و یا حتی کیسه خواب خود را در داخل محراب کلیسا پهن کنید، ممکن است به دعوت کشیش شب را در خانه وی و نزد خانواده کشیش سپری کنید! این امکان در اغلب کلیسا های جهان، همه و همه، از آفریقا، مکزیک، شرق اروپا تا آسیای جنوبی، آمریکا و حتی ایالات متحده برقرار است. 


 

مدارس: و باز هم مدرسه! بله، اگر در شهر کوچکی گیر کرده اید مدارس نخستین مکان هایی هستند که می توانید در کنار آن توقف کنید. در بیشتر موارد اجازه خواهید داشت دوچرخه خود را وارد یک کلاس درس نموده و کمپ خود را بر پا کنید. که خیلی بهتر از چپاندن وسایل تان در اتاق کوچکی از یک مسافرخانه شلوغ است. زمانی که همه کارکنان و دانش آموزان مدرسه را ترک می نمایند، نگهبان یا سرایدار مدرسه معمولن مشکلی در پذیرفتن شما تا زمانی که جرقه حرکت جاده را در اوایل روز می زنید، نخواهد داشت. 


 

مساجد و آرامگاه ها: معمولن در هر شهری یک یا چند مسجد و محل زیارتی بزرگ یافت می شود. شاید چنین امری متداول نباشد ولی به لحاظ امنیتی که چنین اماکنی دارند محل مناسبی برای برپایی کمپ و اقامت شبانه شما می باشند. ممکن است اتاقی را با امکانات پذیرایی کامل در اختیار تان قرار دهند و یا در محوطه آرامگاه اجازه اقامت شبانه داشته باشید.  
رستوران ها: نقاط زیبا و مناسب بسیاری در کنار رستوران های داخل شهر و رستوران های جاده ای برای کمپینگ خواهید یافت. و خواهید توانست از امکانات بهداشتی و خدماتی آن بهره مند شوید.  
دفاتر مهاجرت: دفاتر مرزی راه دور در کشور های کمتر توسعه یافته گزینه کمپینگ خوبی ست. مقامات ادارات مهاجرتی به لحاظ یکنواختی و خستگی از مشغله کاری شان از پذیرفتن مهمانان تازه و اسکان دادن آنان خوشحال می شوند. و ممکن است تا امکاناتی مانند دوش آب گرم، پخت و پز، اینترنت و.. را در اختیار تان قرار دهند.  
پاسگاه پلیس: پاسگاه و یا باجه های پلیس شاید یکی از امن ترین نقاطی باشد که بتوانید با هماهنگی از پیش، نقطه ای مناسب در آن حوالی بیابید. این امر در همه جا و در هر قرار گاهی صادق نیست! پیش از کمپینگ، با مامورین پلیس هماهنگ کرده و از امنیت محل و میزان تمایل آن ها برای استراحت شبانه خود جویا شوید. در نا امن ترین و فاسد ترین شهر های دنیا نیز ممکن است از استقبال و تامین امنیت تان توسط پلیس بهره مند گردید.  
ایستگاه های گاز: یکی از بهترین گزینه های موجود در کشور هایی همچون ترکیه، برزیل، آرژانتین، شیلی و.. ایستگاه های گاز است، مناطق پوشیده از چمن مناسب برای چادر زدن و مجهز به توالت، دوش حمام و دسترسی وای فای. در ایران تفاوت چندانی میان این اماکن و پمپ های بنزین وجود ندارد و در صورت ناچاری (گیر افتادن در مسیر های بین شهری) پناهگاه شبانه خوبی است.  
ایستگاه های آتش نشانی: مسیر ترانس آمریکا (مسیر اختصاصی دوچرخه) در سر تا سر ایالات متحده برای همه ایستگاه های آتش نشانی که در های خود را به روی دوچرخه سواران باز می کنند آشنا ست. آتش نشان های مکزیکی، آمریکای مرکزی و جنوبی بسیار به مهمان نوازی از دوچرخه سواران مشهورند. در ایران نیز ایستگاه های آتش نشانی دارای محوطه مناسب و محفوظی است که در آن عزیزان آتش نشان به طور شبانه روز آماده به کار می باشند. احتمال آن که آتش نشانان ایرانی در ایستگاه های آتش نشانی نیز پذیرای حضور شما باشند بسیار بالا ست. 

افراد به نظر نوع دوست، کمک گر و با ذکاوت: اگر به راستی نا امید از یافتن مکانی مناسب برای استراحت شده اید، از هر دکان دار در شهر و یا به طور تصادفی از افراد در خیابان سوال کنید. تنها لازم است که بگویید از کدام شهر یا کشور آمده اید و به دنبال مکانی امن برای خواب و استراحت می گردید. 


از مشاهده نهایت توجه و کمک رسانی مردم شگفت زده خواهید شد. ممکن است در نهایت با هر چیزی، از یک انبار خالی گرفته تا یک خانه با اتاقی راحت برای پذیرایی از مهمانان روبرو شوید. شانس خود را امتحان کنید.  
مراکز بهداشتی و درمانی: این مراکز محلی یا روستایی نیز گزینه های قابل توجهی هستند. پزشکان مسئول در مناطق دور افتاده معمولن از دیدار و گفتگو با یک خارجی یا غیر بومی هیجان زده و خوشحال می شوند.  
فروشگاه های دوچرخه و اماکن ورزشی: شاید چندان کاربردی به نظر نرسد، اما بسیاری از دوچرخه سواران با پرس و جو از فروشگاه های محلی دوچرخه و اماکن ورزشی توانسته اند مکانی مانند یک حیاط خلوت را که بتوان از آن بعنوان اردوگاه استفاده کرد، بیابند. گویا، این روش به خوبی کار می کند.  
هتل ها: آره رفیق، داری فکر می کنی! نه، منظور ما این نیست که وارد یک هتل شوید و برای یک اتاق در آن هتل هزینه ای بپردازید. البته این به بودجه و خواست شما بستگی دارد. می توانید در محوطه هتل کمپ خود را بر پا کرده و با هماهنگی هتل دار از امکانات هتل استفاده نمایید. این نسخه ها کار می کند و جای تعجب ندارد که اگر انسان خوش شانسی باشید، ممکن است صاحب هتل اتاقی را به طور رایگان برای شب در اختیار تان قرار دهد.  

پارک شهر ها: پارک شهر ها به عنوان نقاط کمپینگ برای دوچرخه سواران و دیگر مسافران در بسیاری از شهر های کوچک و بزرگ جهان مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چنین منطقه ای در یک پارک محلی تعبیه نشده باشد، بهتر است با نگهبان پارک یا پلیس منطقه از پیش در این باره هماهنگ کنید.  

مزارع: یکی از اشتیاق آورترین نقاط برای بر پا کردن اردوگاه که در آن اغلب به دوش حمام دسترسی دارید و یا ممکن است به یک وعده غذایی در کنار خانواده دعوت شوید، مزرعه است. کشاورزان معمولن از پذیرفتن یک همنشین شبانه بسیار خوشحال می شوند.  
CouchSurfing: کاملن رایگان، دوستانه و کاربردی و با داشتن دو و نیم میلیون کاربر و هم چنان در حال رشد است. کوچ سرفینگ یک شبکه مجازی برای دیدار ها و آشنایی حقیقی افراد و پشتیبانی رایگان اشخاص از یک دیگر است. بهترین راه برای دیدار های محلی مشخص و بدون سردرگمی، لذت بردن از یک تخت نرم و راحت، خوردن غذا های خوش طعم خانگی و استفاده از اینترنت پر سرعت است. یک شیوه باور نکردی برای مدیریت و تحت کنترل داشتن بودجه سفر شما.  
Warmshowers: یک انتخاب واضح و بدیهی برای دوچرخه سواران است. معمولن دوچرخه سواران در همه جای جهان مهمان نوازی خود را نسبت به دوچرخه سوارانی که در سفر هستند، ارایه می دهند.  
Casa de Ciclistas: کازا دسیکلیستاس یک شبکه مهمان پذیری ارزان / رایگان برای دوچرخه سواران توریستی در آمریکای لاتین است.  

سفارت کشور خود: بدیهی ست که این یک گزینه در آخرین لحظات از تلاش شما برای یافتن یک اقامت گاه موقتی ست. اگر لازم است مدت زمانی را در پایتخت کشوری بگذرانید و نمی توانید میزبانی را در کوچ سرفینگ یا وارم شورز بیابید، می توانید یک هم میهن را در محل سفارت کشور تان بیابید. در اغلب موارد سفارت شما را در یافتن چنین میزبانی یاری خواهد رساند! مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
ایرانی باهم - کانال تلگرامی

پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی با همسفرها

آوا رسا

لوگوی ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • حمایت ها
 • همیاران
 • دوچرخه سواری
 • ورزشی
 • آموزش ها
 • خبرها
 • قالب ها
 • ماجراجویان ایرانی

 • برادران امیدوار اولین جهانگردان ایران
 • گروه انسانهای سبز GPG
 • حسین قره داغی ایرانگرد و جهانگرد
 • پروژه شنای طول خلیج فارس
 • امیر خدافرد ایرانگردی با دوچرخه
 • تالش همیشه سبز
 • انجمن دوچرخه سواران اسپادانا
 • پوپه مهدوی نادر دور دنیا با دوچرخه
 • جعفر و نسیم دور دنیا با دوچرخه
 • محمد تاجران دور دنیا با دوچرخه
 • عشق و دوستی مسافران صلح
 • برادران سایکلتوریسم
 • گروه کوهنوردی یاشا سهندیم
 • گـروه دوچـرخـه سـواری تیـبــا
 • از خاطرات سفر
 • گروه کوهنوردی فراز بیرجند
 • کوه نوردی ، سنگنوردی ، پاراگلایدر
 • گروه کوهنوردی و اسکی جام سهند تبریز
 • دیده بان سبز کرمان
 • گردشگری با دوچرخه
 • محیط زیست ایران 5/14
 • گروه کوهنوردی پرستو
 • گروه کوهنوردی آویشوٍ ماسال
 • کوه mountain
 • راه ابریشم با دوچرخه
 • اژدها سواران خلیج فارس تا دریای خزر
 • گروه کوهنوردی زاگرس(بانوان)شهرستان اقلید
 • ایران عزیز .... ایتالیای شگفت انگیز
 • زندگی و سفر با دوچرخه
 • Neghabe Koohestan
 • Yarbod
 • ایران سرزمین من
 • گروه ورزشی هومه
 • بیا تا برویم
 • تی تی


 • دور دنیا با موتور سیکلت
 • گروه دوچرخه سواری آدانا همدان
 • دوچرخه سواری و ایرانگردی
 • دل مشغولیهای من
 • دوچرخه سواران راسخ ایرانگردی
 • سایکل توریسم سفر با دوچرخه
 • دوچرخه سواری کوهستان – اصفهان
 • چرخ به چرخ
 • دوچرخه ها
 • ایرانگردی
 • خاطرات جهانگردی سفر به پنج قاره
 • مشاهده گر
 • دوچرخه من … ملینا
 • پدال سبز
 • زوج جهانگرد
 • گروه دوچرخه سواری آبیدر
 • من و دوچرخه من
 • دوچرخه سواران خراسان رضوی
 • گروه دوچرخه سواری اطلس بوشهر
 • هیئت دوچرخه سواری شهرستان نیزیز فارس
 • گروه کوهنوردی و دوچرخه سواری دماوند بابلسر
 • دوچرخه سواری
 • گردشگری – کوهنوردی. گردشگری. دوچرخه
 • کانون دوچرخه سواران امام رضا (ع)کاشان
 • دوچرخه سواران آراز بایک خوی
 • گروه دوچرخه سواری سیمرغ بابل
 • انجمن دوچرخه سواران بدون مرز (ادب)
 • در مسیر
 • آرازبایک
 • دوچرخه
 • دوچرخه سواران کلهر
 • دوچرخه سواران خرم اباد
 • آدرشک
 • من و پدر
 • دنیای دوچرخه سواری من
 • دوچرخه سواری خراسان رضو ی
 • دوچرخه سواری و سه گانه
 • کمیته دوچرخه سواری عمومی کرمان
 • گزارشهای دوچرخه سواری من
 • کام_______________و کلهر


 • دیده بان حقوق حیوانات
 • دیده بان طبیعت بختیاری
 • دیده بان کوهستان


 • باشگاه کوهنوردی و ورزشهای کوهستانی راسخ
 • گروه کوهنوردان آزاد
 • گروه کوهنوردی کلکچال
 • گردشگران (گلویک عبدالله شوازدستجردبورق)
 • گروه کوهنوردان سیمان بهبهان
 • شهر صخره ها و بهترین لحظات زندگی من
 • گروه کوهنوردی آناهیتا کنگاور
 • گروه کوهنوردی باران کوهستان
 • گروه کوهنوردی دنا اصفهان
 • گروه کوهنوردی و طعبیت گردی نمونه
 • گزارش صعود به قلل و دیواره مرتفع
 • انحمن کوهنوردی دانشگاه صنعتی امیر کبیر
 • تصاویری از طبیعت ایران و هرمزگان
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی بخش آسارا
 • گروه کوهنوردی شیدا شهرکرد
 • گروه کوهنوردی پرستو
 • گروه کوهنوردی باران اهواز
 • گروه کوهنوردی آپادانا
 • انجمن کوهنورادن ایران نمایندگی مراغه
 • هیت کوهنوردی کارگران استان البرز
 • هیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی اقلید
 • خانه کوهنوردان کرمان
 • گروه کوهنوردی اورست زنجان
 • بهار طبیعت
 • مشق کوه
 • گردشگری
 • گروه کوهنوردی اپحت کرمانشاه
 • باشگاه کوهنوردی ایثار
 • انجمن پزشکی کوهستان ایران
 • حفاظت محیط زیست آذز بایجان شرقی
 • انجمن کوهنوردان زنجان
 • هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی دامغان
 • گروه کوهنوردی دنا اصفهان
 • تصاویر کوهنوردی من
 • باشگاه گردشگری خراسان
 • گروه کوهنوردی زرین دلیر
 • گروه کوهنوردی ساولان داغی میانه
 • خانه کوه نوردان شهرستان قدس
 • کوهنوردی و سنگنوردی دامغان
 • کوهنوردی – Mountaineering
 • قلب من در کوهساران
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی بوکان
 • تیم کوهنوردی k2 دانشگاه پیام نور بوکان
 • کانــون کوهنـــوردی فرهنگســــــرای بهمن
 • همه ی ما
 • کوهساران
 • کوه و کوهنوردی در گیلان
 • گروه کوهنوردی و کوه گشت کهبد صفه
 • هیت کوهنوردی شهرستان بهار
 • انجمن کوهنوردان قم
 • گروه کوهنوردی فاتحان کویر اردکان
 • Zirve (اوج)
 • تیم کوهنوردی جوانان ریباز سردشت
 • باشگاه کوهــنوردی سـامـان همــدان
 • آتش در کوهستان
 • گروه کوهنوردی صفا گنبد کاووس
 • اکیپ جوانان تهران
 • امید مادران زمین
 • مجله خبری گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج
 • گروه کوهنوردی شمس
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شمیرانات
 • هیئت کوهنوردی استان آذربایجان شرقی
 • کانون کوهنوردان سنندج
 • باشگاه کوهنوردی و سنگنوردی ئاورین بوکان
 • غار نورد
 • KARST
 • گروه کوهنوردی قاجر قروه
 • Hamtanab
 • Greenblog
 • وسعت سبز
 • کوه-فلسفه
 • یاسین کوه
 • زوج کوهنورد
 • گروه کوهنوردی شقایق آمل
 • گروه کوهنوردی و کمپینگ الوند شهرستان آمل
 • گروه کوهنوردی مهرورزان قزوین
 • گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان همدان
 • گروه کوهنوردی می سی نو
 • گروه کوهنوردی شهرک پردیس جم
 • گروه گردشگری و کوهنوردی باچون توریسم
 • کوه ، سفر ، طبیعت
 • گروه کوهنوردی طبرستان جوان بابل
 • گروه کوه نوردی البرز دامغان
 • کوه نوردان مروارید
 • گروه کوهنوردی لرا
 • ندای کوهستان
 • باشگاه کوهنوردی و اسکی آلپ تبریز
 • هیئت کوهنوردی کارگران استان گیلان
 • دســــت نوشت کوهنورد
 • جهانگردی خاطرات یک ولگرد
 • انجمن حافظان محیط زیست بادرود
 • کلاغ ها
 • کوهنوردی کوهستان شهرستان مینودشت
 • همراه کوه
 • باشگاه کوهنوردی ملکان
 • گروه کوهنوردی پارسه برازجان
 • کوهنوردان تبریز
 • انجمن کوهنوردان ایران-شهر سلطانیه
 • گروه کوهنوردی توانا
 • پایگاه اینترنتی کوه‏نوردان کلاردشت
 • انجمن کوهنوردان ایران
 • گروه کوهنوردی فراز تهران
 • کوهنوردی زلان
 • گروه کوهنوردی و گردشگری داغ داش قشقایی
 • وبلاگ کوه نوردی وصعودهای ورزشی گل کوه
 • هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی چالوس
 • انجمن کوهنوردان مهاباد
 • گروه کوهنوردی طبیعت مشهد
 • گروه کوهنوردی آریوبرزن شیراز
 • مدرسه کوهنوردی کول تاک
 • عشق کوهنوردی
 • سنگ نوردان
 • قلــّــــه توچــــــال
 • کانون کوهنوردان اوراز مهاباد
 • ورجین
 • طغیان
 • گروه کوهنوردی نسل جوان
 • دیار الوند
 • گروه کوهنوردی خلیج پارس
 • گروه کوهنوردی شاهین اراک
 • گروه کوهنوردی فراز
 • گروه کوهنوردی دماوند رشت
 • یافته کوه
 • نشاط کوهستان
 • k2 تیم کوهنوردی دانشگاه پیام نور بوکان
 • کوهیاران
 • گروه کوهنوردی کوور
 • کوه نوردی، ورزش و سلامتی
 • گروه کوهنوردی علم تبریز
 • غارنورد
 • گروه کوهنوردی طرلان گرگان
 • باشگاه کوهنوردی کوهسار نیشابور
 • کوهنوردی بانوان
 • کوهنـوردان ... البرز
 • گروه کوهنوردی تاراز شهرکرد
 • هیئت کوهنوردی سامان
 • گروه کوهنوردی اِئل داغی
 • کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان نیشابور
 • گروه کوهنوردی تهران
 • کوهنوردی و صعودهای ورزشی ساوه
 • کوهنـوردان سایپا
 • گروه کوهنوردی آزنا - شهرستان گرمی
 • هیات کوهنوردی شهرستان بجنورد
 • هیأت کوهنوردی شهرستان بناب
 • تیم کوهنوردی زلان
 • گروه کوهنوردی هدایت نیشابور
 • جمع کوهنوردان
 • هیات کوهنوردی هشترود (سرسکند داغچیلاری)
 • کوهستان
 • ترانگو
 • گروه کوهنوردی کوهیاران پارس ـ شیراز
 • گروه کوهنوردی مهربانک کشاورزی
 • صعودهای کوهنوردی
 • برنامه گروههای کوهنوردی اصفهان
 • بن سرخ
 • گروه کوهنوردی آزنا - شهرستان گرمی
 • گـــروه کوهنـــوردی رضــوان اربعـه کاشان
 • گروه سنگ نوردی لوکوموتیو نقده
 • کوهنوردی ساوه
 • سایت کوهنوردی چکاد ساری
 • دوستان کوهستان
 • گروه کونوردی فراز لاهیجان
 • گروه کوهنوردی و سنگنوردی سهند
 • گروه طبیعت گردی و کوهنوردی مخمل چمن
 • لاوی ته ره غه
 • گروه کوهنوردی آرین اصفهان
 • کوهنوردی طلبگی
 • هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی اقلید
 • رقص طوفان
 • هیئت کوهنوردی شهرستان بهار
 • باشگاه کوهنوردی یاران امیدوار بندر امام
 • کوهنوردان راستوند - شازند
 • گروه کوه نوردی همنورد
 • کوهنوردی زندگی و لذت آزادی در اوج بلندی ها
 • امید کوهستان
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی لارستان
 • فاتحان خورشید ( طلوع سپیده)
 • برنامه های کوهنوردی و سنگنوردی دامغان
 • گروه کوهنوردی کوروش شمیران
 • گروه کوهنوردی آلام کال
 • کوهنورد تنها امیر
 • گروه کوهنوردی بانوان همیار بجنورد
 • گروه کوهنوردی زاگرس شهرکرد
 • کوهستان
 • علم کوه-گرده آلمانها
 • هیت کوهنوردی شهرستان ارومیه
 • گروه کوهنودری آناهیتا گنگاور
 • انجمن کوهنوردان ایران نمایندگی مراغه
 • خاطرات یک کوهنورد
 • گروه کوهنوردی و طبیعت گردی نمونه
 • گروه کوهنوردی زاگرس اقلید
 • گروه کوهنوردی کانون بازنشستگان
 • کوهنوردی - غارنوزدی - طبیعت گردی گلبرف
 • گروه کوهنوردی آوا
 • سیاه کوه
 • باشگاه کوه نوردی کانون هماهنگی شوراها
 • انجمن کوهنوردان بروجرد
 • هیئت ورزش های جانبازان و معلولین البرز
 • گروه کوهنوردی فجر الزهرا(س)-خانوادگی
 • علم کوه-گرده آلمانها
 • گروه کوهنوردی وطبیعت گردی هامون نجف آباد
 • گروه کوهنوردی فراز سرخنکلاته
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی چناران
 • گروه کوهنوردی شرکت پارس تابلو
 • سفر نامه و گردشگری
 • گروه طبیعت گردی پرچین
 • کوه نوردی ساوه
 • هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهر قدس
 • گروه کوه نوردی نوتاش
 • گروه کوهنوردی ازکهن
 • گروه سنگنوردی و کوهنوردی پاسارگاد
 • گروه کوهنوردی شهرکرد
 • گروه کوهنوردی زاگرس
 • گروه کوهنوردی اوراز
 • زیستکوه
 • همنورد من
 • باشگاه کوهنوردی سبکاد
 • کوهنورد محکم باش پیروز پاینده باش...
 • سفر نویس
 • ایران را بگردیم

 • ایرانی باهم

  جماسه سازان تاریخ ساز